با ما در تماس باشید

خرید و قیمت ضایعات آلومینیوم | عصر صنعت اشراق

معرفی انواع ضایعات آلومینیوم
کارشناس عصر صنعت اشراق
26 سپتامبر 2021
مقالات
1777 بازدید

انواع ضایعات آلومینیوم

یکی از فلزهای مهم و پرکابرد که دارای اهمیت بسیار ویژه ای می باشد، آلیاژ آلومینیوم می باشد. بعد از فلز مس، فلز آلومینیوم در میان سایر فلز ها در رتبه دوم فلزی های رنگی قرار می‌ گیرد. هم چنین ضایعات آلومینیوم هم به دلیل کاربرد بالایی که در صنایع مختلف دارند، اهمیت بسیار بالایی دارند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد ضایعات و مرکز خرید ضایعات آلومینیوم بیشتر توضیح دهیم‌ و شما عزیزان‌ را با انواع ضایعات آلومینیوم بیشتر آشنا کنیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا در مورد کاربرد انواع ضایعات فلز آلومینیوم بیشتر توضیح دهیم.

ضایعات آلومینیوم هم مانند ضایعات فلز های دیگر، هم به صورت کهنه وجود دارند و هم به صورت نو

ضایعات آلومینیوم کهنه: فلز آلومینیوم پس از استفاده و اتمام عمر مفید تبدیل به ضایعات کهنه می شود و باید دوباره بازیافت شود.

ضایعات آلومینیوم نو: این نوع ضایعات تولید شده از زائدات می‌ باشد.

آلومینیوم ضایعات

به صورت کلی ضایعات در مرکز خرید ضایعات آلومینیوم بازار کشور، به دو شکل خشک و نرم نقسیم بندی می شوند. ضایعات آلومینیوم نرم نسبت به ضایعات آلومینیوم خشک خالصی بیشتری دارد و از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار می‌ باشد. هم چنین ضایعات آلومینیوم نرم را می توان خیلی راحت تر شکل داد زیرا دارای انعطاف بسیار بالایی می باشد. اما ضایعات آلومینیوم خشک، حالت شکننده ای دارند و بیشتر از آن ها در کارهای ریخته‌ گری استفاده می شود. در ادامه در مورد انواع ضایعات آلومینیوم توضیحاتی را برای شما شرح می دهیم.

ضایعات آلومینیوم نرم

در ادامه به بررسی چند نمونه ضایعات آلومینیوم نرم می پردازیم؛

قیمت ضایعات آلومینیوم درب و پنجره

پنجره و درب هایی که از آلومینیوم ساخته می شونود، نسب به درب و پنجره هایی که از پروفیل آهن ساخنت می شدند، دارای عایق حرارتی  و صوتی می باشند. هم چنین درب و پنجره های آلومینیومی وزن سبک تر و کم تری دارند. کسانی که در صنعت این محصول مشغول هستند به طور مدوام در حالت ایجاد پیشرفت تکنولوژی در این محصولات می باشند. در نتیجه، بعد از بازسازی کردن آپارتمان ها و ساختمان ها، چارچوب پنجره ها و درب هایی که کهنه هستند به عنوان ضایعات آلومینیوم درب و پنجره به فروش می رسند. این نوع ضایعات بعد از کسر کردن ضایعات های آهنی داخل آن ها،  تحت عنوان ضایعات آلومینیوم نرم قابل فروخته شدن هستند که از قیمت ضایعات آلومینیوم درب و پنجره مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار می باشند.

قابلمه و ظروف

فلز آلومینیوم، دارای کاربردهای بسیار گسترده ای در پخت و پز می باشند.مثل ظرف های یک بار مصرف آلومینیومی، قابلمه ها، کتری، قوری و… به این دلیل ظرف و ظروف آلومینیومی دارای طرفداران زیادی است که، این ظرف ها بسیار سبک هستند و حرارت به شکل یکنواخت و یکپارچه در آن ها پخش می شود. البته با آمدن یک سری توصیه های بهداشتی  برای استفاده نکردن از ظرف و ظروف آلومینیومی و هم چنین پیشرفت کردن تکنولوژی، بر اثر مرور زمان، ظرف های دیگر با جنس های مختلف جایگزین ظرف های آلومینیومی شدند. ضایعات ظرف و ظروف آلومینیومی نیز از دسته ضایعات آلومینیوم نرم به حساب می آیند که قیمت آن ها نیز مناسب و مقرون و به صرفه است.

رادیاتور خودرو

یکی از مهم ترین قسمت خودروها، رادیاتور آن ها می باشد. این قطعه جهت خنک کردن موتور ماشین به وسیله مایع خنک کننده خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. رادیاتورهایی که از جنس آلومنیوم هستند نسبت به رادیاتورهای مسی، دارای مقاومت بسیار بالاتری می باشند و خیلی دیر تر خراب و فرسوده می گردند. از این قطعه نیز در صورتی که قسمت های آهنی حذف شود، ضایعات آلومینیوم نرم به دست می آید که می توان آن ها را از بازار خریداری نمود و یا به فروش رساند.

 

 

معرفی انواع ضایعات آلومینیوم

 

سیم هایی از جنس آلومینیوم، سیم های بدون روکش

 از فلز آلومنیوم معمولا در تولید کردن و ساخت سیم های برق مورد استفاده قرار می‌ گیرد. فلز آلومنیوم علاوه بر قیمت نسبتاً پایینی که دارد، دارای هدایت الکتریکی بسیار بالایی می باشد. به همین دلیل در صنعت برق از آن استفاده های بسیار زیادی می شود. کابل ها و سیم های آلومینیومی، که فاقد روکش هستند، پس از کنده شدن روکش آن های، به عنوان ضایعات آلومینیوم نرم در مرکز خرید ضایعات آلومینیوم به فروش می رسند که این نوع ضایعات از سایر ضایعات نرم دارای ارزش بیشتری هستند.

کابل های خودنگه دار

از کابل های خودنگه دار در مواردی که وجود کابل لخت خطرناک است و سبب بروز حادثه می شود استفاده می گردد. به عنوان مثال در مسیرهایی که عرض‌ کمی دارند و یا در آن مسیر های مانع هایی مثل درخت و یا دیگر موارد وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند. این گونه ضایعات نیز جز ضایعات نرم محسوب می شوند اما با دلیل دارا بودن روکش های فولادی ارزش پایین تری دارند.

ضایعات آلومینیوم خشک

در ادامه به نوع ضایعات خشک اشاره می کنیم:

قیمت ضایعات آلومینیوم سرسیلندر و پیستون

پیستون ها و سیلندرها از طیف وسیعی در انواع و اندازه های مختلف برخوردار می باشند. دسته بندی سیلندرها طبق چگونگی ساخت و ریخت داخلی این محصولات صورت می گیرد. جنس سیلندرها و پیستون ها از جنس فلز آلومنیوم خشک می باشد. و در صورتی که ضایعات آن ها یکنواخت و یک پارچه باشد، به عنوان ضایعات آلومینیوم خشک محسوب می شوند که از مرغوبیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. و همچنین قیمت ضایعات آلومینیوم سرسیلندر و پیستون متناسب با کیفیت آلیاژ آن متفاوت است.

رینگ های خودرو

به طور کلی رینگ های خودرو به دو دسته آلومینیومی و فولادی تقسیم بندی می گردند:

معمولا رینگ هایی که از جنس آلومینیوم هستند،  تحت عنوان رینگ های اسپرت در خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرند. جنس این رنگ ها از نوع آلومینیوم خشک است که نقره ای رنگ می باشند. رینگ های آلومینیومی می توانند فشار بیشتری را تحمل کنند و جنس سخت تری دارند. در صورتی که قراضه ای رینگ ها نیز به صورت یک پارچه و یکدست باشد، این ضایعات نیز دارای ارزش بالایی می باشند.

 

 

معرفی انواع ضایعات آلومینیوم

 

شوفاژ ها و پره رادیاتور

به دلیل این که در ساخت شوفاژ ها از روش ریخته گری استفاده می شود، نوع شوفاژ از نوع آلومینیوم خشک می باشد. ورقه های آلومینیومی وزن سبکی دارند و دارای حالت شکننده ای می باشند. ضایعات آلومینیوم شوفاژ و رادیاتور نیز به شکل ورقه ای و یا به شکل کیلویی در مرکز خرید ضایعات آلومینیوم به فروش می رسد و یا خریداری می شود.

 

بیشتر بخوانید : 

پارس امیر آلومینیوم

شمش آلومینیوم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

_____

نظرات مشتریان

دیدگاهتان را بنویسید

ارتباط با ما

دفتر مرکزی

آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان مکران شمالی نبش کوچه گل، پلاک ۱، واحد ۶، طبقه سوم

ارتباط با ما

دفتر غرب:

تهران، کیلومتر ۴ جادۀ قدیم تهران کرج

کارخانه:

تهران، شهرک صنعتی عباس‌آباد

ساعات کار:

شنبه تا چهار شنبه:        8:30 – 17:00

پنج شنبه :                    8:30 – 12:30

تمامی حقوق این سایت برای شرکت عصر صنعت اشراق محفوظ است.

0:00
0:00