شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ - ۱۷:۰۰،پنج شنبه: ۸:۳۰ - ۱۲:۳۰

سپری آلومینیوم

سپری آلومینیوم

امروزه پیشرفت رو افزون علم باعث تغییرات زیاد در صنعت و زندگی مردم شده است. این تغییرات باعث شده تا استفاده از محصولات و آلیاژهای مختلف فلزی بیش از پیش بیشتر شود. به خصوص محصولات فلزی همچون آهن، آلومینیوم و غیره که کاربردهای متفاوتی در انواع صنایع و ساخت و سازها دارند. یکی از این فلزات آلومینیوم است که دارای آلیاژها و اشکال مختلفی است. در اینجا می خواهیم به بررسی سپری آلومینیوم بپردازیم. اگر می خواهید در مورد سپری آلومینیوم، وزن، قیمت و نیز پروفیل سپری آلومینیومی اطلاعاتی به روز را کسب کنید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

سپری آلومینیوم چیست؟

سپری به محصولی صنعتی و ساختمانی گفته می شود که دارای پره های بلند و باریک است و به دلیل شباهت آن به حرف T ، آن را با عنوان پروفیل T می شناسند. سپری های آلومینیومی از نظر شکل ظاهری به دو صورت لبه گرد (با اندازه لبه ۳۰ تا ۱۴۰ میلی متر) و لبه تیز (با اندازه لبه ۲۰ تا ۴۰ میلی متر) و به دو روش: فابریک و پرسی تولید و توزیع می شوند. از سپری در صنعت و ساخت و ساز استفاده می شود و جنس آن از آهن، آلومینیوم و . . . است.

سپری آلومینیومپروفیل سپری آلومینیومی

از جمله فلزهای مورد استفاده در تولید سپری ها، آلومینیوم است. به دلیل خواص منحصر به فرد آلومینیوم که استحکام، قابلیت تمیز کردن راحت، ضد زنگ و ضد خوردگی از بارزترین آن ها است. از این فلز پر خاصیت در تولید پروفیل سپری آلومینیومی استفاده می شود.

موارد استفاده از پروفیل سپری آلومینیومی

امروزه پروفیل سپری آلومینیومی بسیار مورد استقبال و استفاده قرار گرفته و طرفداران بسیاری دارند. از پروفیل های سپری برای ساختن سازه های فلزی در ساخت و بازسازی بناهای مسکونی و غیر مسکونی استفاده می شود. برای مثال تعدادی از کاربردهای آن را بر می شماریم:

 • در سازه گلخانه ها به دلیل وزن سبک و نیز عدم زنگ زدگی حاصل از رطوبت گلخانه
 • سقف ها
 • سقف کاذب
 • دکوراسیون منزل
 • دکوراسیون فروشگاه ها
 • نماهای شیشه ای
 • نورگیرها
 • فریم آجرهای شیشه ای
 • مهارکننده در ساختمان ها
 • در پروژه های سد سازی
 • ساخت انواع درب و پنجره
 • اتصال پل به ستون
 • ستون
 • ساخت خرپا
 • و . . .

ابعاد پروفیل سپری آلومینیومی

عموما ضخامت سپری ها بین ۹/۰ تا ۵/۲ میلی متر متغیر است. ضخامتی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، ضخامت ۲ میلی متری است. سپری ها بر اساس اندازه لبه مقطع بر حسب میلی متر نام گذاری می شوند. برای مثال اگر اندازه لبه مقطع سپری ۵۰ میلی متر باشد، به آن سپری نمره ۵ گفته می شود. سایز طول سپری ها بر اساس تقاضا متغیر است.

سپری آلومینیومقیمت سپری آلومینیوم

قیمت سپری آلومینیومی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه تعدادی از عوامل که بر قیمت سپری آلومینیوم موثر است را بر می شماریم:

یکی از عوامل مهم تاثیر گذار در قیمت نبشی و سپری آلومینیوم، جنس مواد بکار رفته در آن است. از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت سپری آلومینیوم، واردات و نیز صادرات است که افزایش یا کاهش قیمت، بر روی کاهش و افزایش قیمت این محصول در داخل کشور تاثیرگذار است. برای مثال چنانچه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید پروفیل سپری آلومینیومی با افزایش قیمت مواجه شوند، هزینه تمام شده تولید افزایش یافته و قیمت این محصول در داخل کشور نیز افزایش می یابد. مواد اولیه تولید سپری آلومینیومی از خارج از کشور وارد می شود. بنابراین نوسانات ارز در نوسان قیمت سپری آلومینیوم نقش بسزایی دارد.

وزن سپری آلومینیوم

وزن سپری آلومینیوم تولید شده تابعی از ابعاد ساخت آن است. هر چقدر طول، عرض و ضخامت سپری بیشتر باشد، بدیهی است که میزان مواد اولیه بیشتری مصرف شده و وزنی سنگین تر دارد. بنابراین هر چقدر ابعاد سپری کوچک تر، وزن سپری آلومینیوم کمتر و هر چقدر ابعاد سپری بزرگ تر باشد، وزن سپری آلومینیوم سنگین تر است.

نتیجه گیری:

سپری ها از جمله مصالح صنعتی و ساختمانی هستند که به دلیل مزایای بسیار آن ها در ساختمان سازی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. سپری ها در ابعاد گوناگونی تولید و عرضه می شوند. بنابراین شما می توانید به راحتی ابعاد مورد نظر خود را بیابید. اگر به دنبال یک محصول ساختمانی به صرفه و کاربردی هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از نبشی و سپری آلومینیوم است.

از اینکه تا پایان این مطلب با ما همراه بودید، سپاسگزاریم. شما می توانید برای خرید انواع سپری آلومینیوم در ساعات اداری با شماره تماس ۰۲۱۲۲۹۸۱۰۹۸ تماس حاصل نمایید.