با ما در تماس باشید

پروفیل آلومینیوم

استفاده از پروفیل‌های آلومینیوم استاندارد این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در حداقل زمان و هزینه ممکن به محصول مورد نظر دست پیدا کنید. همچنین در این حالت محدودیت حداقل مقدار تولید وجود نخواهد داشت.
پروفیل‌های آلومینیومی موجود در انبار این شرکت عبارتند از:

 – تسمه (FLAT / SQUARE BAR)
 – نبشی (LBAR)
 – سه پری (TBAR)
 – لوله (TUBE)
این پروفیل‌های آلومینیوم معمولا در آلیاژهای ۲۰۲۴، ۵۰۸۳، ۶۰۶۳، ۶۰۸۲، ۶۰۶۱ و ۷۰۷۵ توسط این شرکت عرضه می‌گردد.

مدارک کیفی معتبر، علامت گذاری و نظارت دقیق مهندسین عصر صنعت، قابلیت ردیابی محصولات این شرکت را برای همیشه تضمین می‌نماید.

.

پروفیل آلومینیوم

معرفی پروفیل آلومینیوم

در دنیای صنعت امروزه، فلز های فراوانی موجود است. هر کدام از این فلزها از خواص مکانیکی و همینطور ترکیبات شیمیایی خاصی برخوردارند. آلومینیوم و فولاد تحت عنوان برترین انواع فلزات در میان صنایع امروزی به حساب می ایند. در حال حاضر میان بازار، از این فلز بیشتر به شکل پروفیل آلومینیوم  استفاده می‌شود. لازم به ذکر است بگوییم، که بر اساس این ساختار کالاهای مختلفی ساخته می شود و همچنین در ساخت و سازهای صنعتی و ساختمانی کاربرد بسیار دارد. اخیرا آلومینیوم تحت عنوان یک فلز محبوب به حساب آمده است که در بازار دارای جایگاه ویژه ای است.

 

پروفیل آلومینیوم چیست؟

اگر بخواهیم ازلحاظ لغوی واژه ی پروفیل را بررسی نمائیم، پروفیل یعنی راکت بودن مقطع در اندازه و طول مشخص. در جهان فلزات و ساخت و ساز پروفیل از انواع متنوعی برخوردار است. بارز ترین کاربرد آن در زمینه ی ساختن درب و پنجره‌های فلزی می باشد. همانطورکه می دانید فلز آلومینیوم دارای رنگ نقره‌ای و جلای فلزی بوده که جنسش نرم و سبک است .همچنین از قابلیت شکل‌پذیری فراوانی برخوردار است. خاصیت سبک وزن بودن و قابلیت عدم زنگ‌ زدگی از ویژگی های مهم آن است. پروفیل اکستروژن آلومینیوم از پراستفاده ترین قسمت مصارف آلومینیوم به شمار می رود.

درجهت ساخت پروفیل آلومینیوم، قبل ازهر چیز بیلت آلومینیومی که همان ماده اولیه است، تحت فشار خیلی بالا و درجه حرارت مناسب می گذارند. بعدا آن را دربین قالب های بخصوصی به حرکت در می آورند. بر همین اساس ماده اولیه دچار تغییر شکل می شود و به شکل هایی در می آید که مد نظر است. به دلیل اعمال فرآیند حرارتی روی فلز آلومینیوم و همینطور فشار بالا، ماده اولیه به شکل کلی دچار تغییر شکل می شود و در پی آن پروفیل آلومینیوم به وجود می آید.

 

پروفیل آلومینیوم

ویژگی‌های انواع پروفیل آلومینیوم

همانطور که پیش تر هم گفتیم قابلیت شکل پذیری از ویژگی‌های مهم انواع پروفیل آلومینیوم است. در دنیای امروزبه علت برخورداری از خاصیت انعطاف‌پذیری، این ماده جایگزین بسیار خوبی برای آهن شده است. همچنین پروفیل آلومینیوم از وزن سبکی برخوردار بوده و همین خصوصیت سبب شده است که از این نوع فلز استفاده وکاربرد بسیار زیادی در صنایع هوایی و افزایش خرید آن داشته باشد.

از وقتی که انواع مختلف این محصول وارد بازارشده است، بطور مستمر جایگاهش را در دو زمینه ساختمانی و صنعتی حفظ نموده است. تبادل دما خصوصیتی دیگر از انواع پروفیل‌ آلومینیوم است که این خصوصیت جزو مهم‌ ترین اختلافات آن با آهن است. مطمئنا می دانید که پنجره‌هایی ازجنس آهن انرژی فراوانی را هدر خواهند داد، ولی پنجره‌های آلومینیومی اینگونه نیستند. این مسئله بسیار در بهینه‌سازی استفاده از انرژی مهم وضروری است.

 

پروفیل آلومینیوم شیاردار

یکی دیگر ازویژگی های پروفیل آلومینیوم شیاردار، زیبایی آن بوده، به علت برخورداری از رنگ روشن و سفید، این فلز حس زیبایی و پاکیزگی فراوان تری را به ساکنان اپارتمان منتقل می نماید. از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار است و به همین علت در جهت استفاده در ساختمان‌های اداری و همینطور مسکونی کاربرد دارد.

پروفیل آلومینیوم درب و پنجره

پروفیل‌ آلومینیوم شیاردار ظریف بوده و در شکل های مختلفی قرار دارند. همچنین نصب آن‌ها راحت و سریع بوده. غیر قابل اشتعال هستند و در جهت نصب داخل آشپزخانه‌ها انتخابی مناسب با امنیت بالا به حساب می آیند. قادر می باشید بر روی پنجره های آلومینیومی، ( پروفیل آلومینیوم درب و پنجره ) شیشه دوجداره و یا چند جداره نصب نمائید. این امرموجب می شود، کاربرد آن ها به کاربرد پنجره UPVC برسد. پروفیل‌های آلومینیوم درب و پنجره در قیاس با پنجره‌های یو پی وی سی از وزن سبک‌تری برخوردار بوده و دارای امکان بازیافت است. همینطور پروفیل آلومینیوم شیاردار در رنگ‌ها و طرح های گوناگون، داخل بازار ارائه و به فروش می رسند.

.

کاربردهای پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم در صنایع گوناگونی کاربرد دارد. از مهم‌ترین و معروف ترین این صنایع، صنعت ساختمانی می باشد. ساختمان سازی نوعی بازار برای آلومینیوم به شمارمی رود. خصوصیاتی همچون سبک بودن، قابلیت شکل پذیری، استحکام و دوام در مقابل زنگ زدگی، هزینه کم در جهت نگهداری، عدم نیاز به رنگ‌ کردن موجب استفاده آن در این صنعت می شود. بزرگترین استفاده کننده آلومینیوم در صنعت ساختمان‌سازی، آمریکا است. از دیگر کاربردهای پروفیل آلومینیوم در قسمت پایین آمده است:

 

کاربرد پروفیل آلومینیوم در قوطی‌سازی و بسته‌بندی

به شکل وسیعی در جهت تولید لوازم بسته بندی از آلومینیوم به کار گرفته می شود. همچنین در تولید بدنه قوطی‌های کنسرو، تولیدحلقه‌ها و تسمه‌ها، فویل، سر و ته قوطی‌های کنسرو و همینطور بسته‌بندی‌هایی با قابلیت انعطاف پذیری و همینطور بسته بندی‌های نیمه مقاوم مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.

.

پروفیل آلومینیوم

کاربرد پروفیل آلومینیوم در صنایع برقی

از دهه ۱۹۲۰ میلادی تا به حالا، در جهت بخش بالایی دکل‌های انتقال برق فشار قوی از پروفیل آلومینیوم بکار گرفته می‌شود. برخورداری از ویژگی استحکام و سبک بودن آلومینیوم، سبب می‌شود که بتوان آن را در ساخت دکل‌های بلند و مقاوم به کاربرد. این مسئله موجب کاهش قیمت در سیستم انتقال نیرو شده است.

کاربرد پروفیل آلومینیوم در ساخت لوازم بادوام

از این فلز در ساخت قسمت هایی از کولرها، یخچال‌ها و فریزرها استفاده می شود که کاملا هم بادوام هستند. اخیرا هم بکارگیری از پروفیل آلومینیوم در سه صنعت بسیار افزایش پیدا کرده است. البته بکارگیری آلومینیوم به علت امکان ابتلا به آلزایمر در لوازم مربوط به پخت وپز مانند اجاق گاز، کاهش پیدا کرده است. همچنین در تولید ماشین لباسشویی هم از آلومینیوم استفاده می شود.

کاربرد پروفیل آلومینیوم در ماشین‌ها و تجهیزات

در جهت ساخت لوازم مهندسی گوناگون آلومینیوم و آلیاژهای آن مورد استفاده قرار می گیرد. این قسمت شامل ساختمان سازی و صنایع کشاورزی و همینطور تجهیزات کارخانه‌ها است. برای مثال ساخت لوله‌های آبیاری، ساختن نردبان‌ها، تولید داربست‌ها، و سایر سخت افزارها می باشد.

استفاده از پروفیل آلومینیوم در صنایع متالوژی

پروفیل آلومینیوم در بخش های متنوع تولید استیل تحت عنوان آلیاژ برای فولاد و در جهت بکارگیری در راهکارهای احیایی در پوشش‌هایی نظیر گالوانیزه کردن استیل استفاده می شود.

استفاده از آلومینیوم در تولید باتری‌ها

در موارد مختلفی در جهت تولید و همینطور ذخیره‌سازی انرژی الکتریکی آلومینیوم را آزمایش کرده اند. بکارگیری باتری‌هایی که جنسشان از آلومینیوم هوا است به ویژه در ماشین‌هایی که به کمک انرژی الکتریسیته تحرک دارند، بسیار افزایش پیدا کرده است.

استفاده از آلومینیوم در جواهرسازی

و اما در صنعت جواهرسازی اکسید آلومینا به شکل یاقوت و سافیر در جواهرسازی تحت عنوان سنگ‌های قیمتی و زینتی استفاده می شوند.

استفاده از آلومینیوم در پزشکی و داروسازی

خوب است بدانید در دوران باستان به کمک عنصر آلومینیوم در حین خونریزی جهت بند آوردن خون استفاده می کردند. در حال حاضر هم در برخی مناطق از آلومینیوم ( زاج سفید) تحت عنوان ماده ای جهت بند آوردن خون کاربرد دارد. همانطور که می دانید بزرگانی همچون ابوریحان بیرونی در خصوص خواص این ماده بیان داشته اند، یاقوت شادی‌آور بوده و ضد مرض‌های وبا و طاعون یاقوت سفید است. در جهت لایه برداری عمیق پوست‌های مشکل‌دار از پودر اکسید آلومینیوم مصنوعی وهمینطور پودر پومیس بکار گرفته می شود. همینطور آلومینیوم تحت عنوان پودرهای دندانی هم در جهت تمیز نمودن دندان استفاده می شود.

قیمت پروفیل آلومینیوم ( قیمت روز پروفیل آلومینیوم )

 بی شک امروزه آلومینیوم محکم ترین فلز قابل دسترس بر روی کره ی زمین می باشد. قیمت پروفیل آلومینیوم بسته به سری آلومینیوم آلیاژی و سایز و برند تولید کننده متغیر بوده و با هم اختلاف دارند. شما می توانید برای استعلام قیمت روز پروفیل آلومینیوم و خرید آلومینیوم با شماره تماس ۰۲۱۲۲۹۸۱۰۹۸ شرکت عصر صنعت اشراق، بزرگترین شرکت فروش پروفیل آلومینیوم ، در ساعات اداری در ارتباط باشید. در این مطلب به تعریف پروفیل آلومینیوم، ویژگی ها و کاربرد آنها پرداختیم. امیدواریم مفید واقع شده باشد.

بیشتر بخوانید :

شمش آلومینیوم

نبشی آلومینیوم

سوالات متداول

پروفیل آلومینیوم چیست؟

اگر بخواهیم ازلحاظ لغوی واژه پروفیل را بررسی نمائیم، پروفیل یعنی راکت بودن مقطع در اندازه و طول مشخصی. در جهان فلزات و ساخت و ساز، پروفیل از انواع متنوعی برخوردار است. بارز ترین کاربرد پروفیل‌ آلومینیوم زمینه ساختن درب و پنجره‌های فلزی می باشد. همانطورکه می دانید فلز آلومینیوم دارای رنگ نقره‌ای و جلای فلزی بوده که جنسش نرم و سبک است .همچنین از قابلیت شکل‌پذیری فراوانی برخوردار بوده است. خاصیت سبک وزن بودن و قابلیت عدم زنگ‌زدگی از ویژگی های مهم آن است. پروفیل اکستروژن آلومینیوم از پراستفاده ترین قسمت مصارف آلومینیوم به شمار می رود.

برای خرید محصولات پروفیل آلومینیوم چه کاری باید انجام دهیم؟

برای خرید انواع محصولات پروفیل آلومینیوم فقط کافیست با شماره تماس ۰۲۱۲۲۹۸۱۰۹۸ شرکت عصر صنعت اشراق تماس گرفته و از مشاوره های خوب کارشناسان فنی مجموعه بهره مند شوید.

کاربرد و موارد استفاده پروفیل آلومینیوم چیست؟

از پروفیل های آلومینیوم در صنعت های مختلف استفاده می شود ، از جمله می توان به صنایع قوطی‌سازی و بسته‌بندی ، صنعت ساختمان ، ماشین‌ها و تجهیزات ، کاربرد آن در در صنایع متالوژی ، پزشکی و داروسازی ، صنایع جواهر سازی و … اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

ارتباط با ما

دفتر مرکزی

آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان مکران شمالی نبش کوچه گل، پلاک ۱، واحد ۶، طبقه سوم

ارتباط با ما

دفتر غرب:

تهران، کیلومتر ۴ جادۀ قدیم تهران کرج

کارخانه:

تهران، شهرک صنعتی عباس‌آباد

ساعات کار:

شنبه تا چهار شنبه:        8:30 – 17:00

پنج شنبه :                    8:30 – 12:30

تمامی حقوق این سایت برای شرکت عصر صنعت اشراق محفوظ است.

0:00
0:00