شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ - ۱۷:۰۰،پنج شنبه: ۸:۳۰ - ۱۲:۳۰

میلگرد آلومینیوم

میلگردهای آلومینیومی
ALUMINIUM ROD

نقد و بررسی میلگرد آلومینیوم

تنوع آلیاژ و سایزهای میلگرد آلومینیوم موجود در انبار شرکت عصر صنعت اشراق این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بدون محدودیت مقدار و در حداقل زمان و هزینه به میلگرد آلومینیومی مناسب دسترسی پیدا کنید. خواص مکانیکی و آنالیز شیمیایی میلگردهای آلومینومی موجود در انبار این شرکت طبق استانداردهای بین المللی EN573,754, 755,ASTMB221 است.

آلیاژها و سایزهای موجود

قطر ۱۰ میلی‌متر  تا ۵۰۰ میلی‌متر در طول ۳ متر

آلیاژ آلومینیوم۱۰۵۰۲۰۲۴۵۰۸۳۵۷۵۴۶۰۶۱۷۰۷۵
معادلAl99.5AlCu4Mg1AlMg4.5Mn0.7AlMg3AlMg1SiCuAlZn5.5CuMg
آلیاژ آلومینیوممعادل
۱۰۵۰Al99.5
۲۰۲۴AlCu4Mg1
۵۰۸۳AlMg4.5Mn0.7
۵۷۵۴AlMg3
۶۰۶۱AlMg1SiCu
۷۰۷۵AlZn5.5CuMg

محصولات شرکت عصر صنعت طبق جدول زیر رنگ‌بندی می‌شود:

آلیاژ آلومینیوم۱۰۵۰۲۰۲۴۵۰۸۳۵۷۵۴۶۰۶۱۷۰۷۵
رنگسفیدسبزآبیقهوه ایقرمززرد

محصولات شرکت عصر صنعت طبق جدول زیر رنگ‌بندی می‌شود:

آلیاژ آلومینیومرنگ
۱۰۵۰سفید
۲۰۲۴سبز
۵۰۸۳آبی
۵۷۵۴قهوه ای
۶۰۶۱قرمز
۷۰۷۵زرد

مدارک کیفی معتبر، علامت گذاری و نظارت دقیق مهندسین عصر صنعت، قابلیت ردیابی محصولات این شرکت را برای همیشه تضمین می‌نماید.

معرفی میلگرد آلومینیوم

 امروز قصد داریم مقاله ای راجع به میلگرد آلومینیوم برای شما مورد بررسی قرار دهیم اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید پس ادامه ی مطالب را از دست ندهید.

یکی از مهم ترین مصالحی که در ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد میلگرد است، میلگرد عملکرد مشابه استخوان ها و میلگرد آلومینیومی ستون فقرات در بدن برای ساختمان دارد به بیان دیگر این که باعث استحکام بخشیدن به اسکلت ساختمان می شود، از آن جایی که هر ساختمان قسمت های مختلفی دارد و هر ضخامت دیوار در هر بخش متفاوت است در نتیجه از میلگردهای متفاوت نیز استفاده می شود. در ادامه هر آن چه باید راجع به میلگرد آلومینیومی بدانید را به شما خواهیم گفت.

تعریف میلگرد آلومینیوم

به میله ای فلزی که چیزی بین ۹۰ تا ۹۵ درصد از آلیاژ آن از آلومینیوم تشکیل شده باشد، میلگرد آلومینیوم گفته می شود برای ساخت آن ها از فلزهای دیگری مثل روی، مس، سیلیسیوم و… استفاده می شود. در واقع به کار بردن هر یک از عناصر دیگر برای بالا رفتن استحکام هر چه بیشتر میلگرد آلومینیوم پامنار است. توجه داشته باشید که درصد هر یک از عناصر به کار برده شده در آن بستگی به کارایی و کاربرد میلگرد خواهد داشت.

همانطور که گفتیم میگرد آلومینیوم در سایزهای مختلفی وجود دارد، اگر بخواهیم به طور دقیق تر به آن بپردازیم قطر آن از ۵ میلی متر شروع شده و تا ۲۵ میلی متر نیز متغییر است.

از میلگرد آلومینیوم در چه زمینه هایی می توان استفاده کرد؟

میلگرد آلومینیوم پامنار به دلیل استحکام و آلیاژ متناسبی که دارد در بسیاری از زمینه ها مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله کاربردی های میلگرد آلومینیومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از میلگرد آلومینیوم در ساخت قطعات مختلف خودرو، هواپیما، کشتی، دوچرخه و حتی قایق استفاده می کنند.
  • به علت مقاومت خوبی که دارد حتی برای تولید انواع قطعات ماشین آلات گوناگون نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
  • استفاده در سقف های کاذب، قرنیزها، پوشش سقف ها و صنعت ساخت و ساز از دیگر کاربردهای آن است.
  • برای تولید مخزن هایی که باید ضد زنگ باشند از میلگرد آلومینیوم استفاده می شود.
  • از میلگرد آلومینیوم پامنار حتی برای ساخت اسلحه نیز کارایی دارد.
  • برخی از کپسول های غواصی را از این نوع میلگرد می سازند.

قیمت میلگرد آلومینیومی چقدر است؟

از آن جایی که امروزه در کشور ما تورم بالاست در نتیجه هیچ محصول یا کالایی قیمت ثابتی ندارد این موضوع برای میلگرد آلومینیومی نیز صدق می کند.

میلگرد آلومینیومی قیمت های متفاوتی دارد که موارد زیر می تواند موثر بر نوسان قیمت تمام شده آن باشد:

  • آلیاژ به کار برده شده در آن

این که در میلگرد تولید شده از چه آلیاژی استفاده می شود می تواند بر قیمت نهایی آن تاثیر داشته باشد، هر چه آلیاژهای آن کمتر باشد و به استاندارد نزدیک تر، مسلما قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

  • قطر میلگرد

اگر دقت کرده باشید در ابتدای مقاله گفتیم که میلگردها با قطرهای مختلف تولید می شوند، از آن جایی که میلگردهای قطورتر سنگین تر هستند پس قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

  • کاربرد میلگرد

دیگر فاکتوری که روی هزینه ها تاثیر دارد کاربرد میلگرد است. این که میلگرد را برای چه کاری می خواهید خریداری کنید بسیار اهمیت دارد به طور مثال اگر میلگرد باید در جایی نصب شود که رطوبت زیادی دارد پس باید نوع ضد زنگ با آلیاژ قوی تر را خریداری کنید که مسلما گرانتر است.

  • کیفیت میلگرد

کیفیت در همه ی زمینه ها، مشخصه ای برای تعیین قیمت است به بیان ساده تر این که محصول تولید شده هر چه کیفیت بالاتری داشته باشد قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

خرید و قیمت انواع میلگرد آلومینیوم

برای خرید میلگرد آلومینیوم و یا استعلام قیمت میلگرد آلومینیوم می توانید با شماره های شرکت تماس گرفته و از مشاوره های خوب کارشناسان ما بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید : 

سپری آلومینیوم

خرید آلومینیوم

ریخته گری آلومینیوم