شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ - ۱۷:۰۰،پنج شنبه: ۸:۳۰ - ۱۲:۳۰

لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم چیست؟

از لوله هایی فلزی می توان، لوله آلومینیومی را نام برد که در ساخت آن عنصر آهن استفاده نشده است و پایه غیر آهنی دارد. لوله آلومینیومی نازک برخلاف سبک بودنش بسیار مقاوم می باشند. لوله آلومینیومی نازک به علت پایین بودن وزن آن نسبت به سایر لوله ها کاربرد وسیعی در سیستم های سوخت و روغن رسانی هواپیماها دارد. همچنین به جهت مقاومت این لوله آلومینیومی در برابر خوردگی  در کارخانه ها و صنایع شیمیایی  جهت انتقال گاز های خورنده، از خرید لوله آلومینیومی استفاده می شود. لوله آلومینیوم با توجه به عنصر آلیاژ آن ویژگی های خاص دارند. لوله آلومینیومی با آلیاژ مس استحکام بالایی در برابر حرارت و خوردگی دارند. آلیاژ سیلیسیم خواص ریخته گری مواد رسانی مذاب را بهتر می کند. در برخی از کارخانه ها دستگاه ها و ابزار دقیقی که نیاز به هوای خشک دارند مجهز به لوله آلومینیومی هستند. لوله آلومینیوم در انواع مختلف جهت مصارف متفاوت و تولید و به بازار ارائه می شوند. که بسته به نحوه استفاده از لوله آلومینیوم در سایز ها و آلیاژ های متفاوت ساخته می شوند. متقاضیان خرید لوله آلومینیوم با توجه به نیاز خود نوع مناسب لوله آلومینیومی را انتخاب می کنند. آلومینیوم در صنایع بسیار مورد استفاده قرار میگرد به طوری که پس از فولاد به عنوان  پر مصرف ترین  فلز صنعتی  شناخته می شود.

لوله آلومینیوم

تولید و کاربرد لوله آلومینیومی

لوله های آلومینومی در دو نوع بدون درز و درز دار تولید می شوند. لوله آلومینیوم بدون درز هیچگونه شکاف در آن ها وجود ندارد. به همین علت دچار نشتی نمی شوند و در صنایع حساس برای انتقال گاز ها و مواد شیمیایی بسیار کابرد دارند. این لوله آلومینومی را از شمش های توپر تهیه می کنند. در تولید لوله آلومینیومی آلیاژ های سری ۶۰۰۰ به کار برده می شود. برای تولید لوله آلومینومی از روش اکستروژن استفاده می شود. لوله های آلومینومی دارای خواص رسانایی حرارتی هستند. به همین دلیل در صنایع خودرو سازی که این نکته دارای اهمیت است مانند رادیاتور و… مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایع دیگر مانند صنایع غذایی حمل و نقل ریلی کاربرد دارد.

نکات قابل توجه خرید لوله آلومینیومی

لوله های آلومینیومی در برند های مختلفی در بازار موجودند که در هنگام خرید لوله آلومینیوم، حتما علاوه بر کابرد آن باید به مشخصات محصول مانند اندازه، استاندارد و کالیبره بودن آن دقت نمود. این محصول با نوسان قیمت لوله آلومینیوم در بازار همراه است. بنابراین هنگام خرید باید به اخرین قیمت تمام شده لوله آلومینیومی در بازار توجه کرد. که البته کارشناسان تعیین کننده قیمت لوله آلومینیوم انلاین در این زمینه وجود دارند که برای خرید مطمئن تر با آنها مشورت کرد. محل خرید و بارگیری  لوله های آلومینیومی تا مقصد قطعا روی قیمت تمام شده محصول تاثیر گذار است.

قیمت لوله آلومینیوم

قیمت لوله آلومینیوم

بسته بندی لوله آلومینیوم به صورت شاخه ای است و به این شکل در بازار ارائه می شود. عوامل متعددی روی قیمت لوله آلومینبوم تاثیر می گذارند. یکی از این عوامل تاثیر گذار در قیمت لوله آلومینیوم، نوع آلیاژ استفاده شده در لوله آلومینیوم، که بسته به مصرف متفاوت است، عامل دیگر در این زمینه سایز و قطر لوله ها می باشد. لوله های سنگین تر گاها قیمت متفاوتی نسبت به قیمت لوله آلومینیومی نازک تر وهمجنس خود دارند. بعد از آن که قیمت روز لوله آلومینیوم را از طریق کارشناسان فروش اطلاع یافتید، برای سفارش محصول یک پیش فاکتور شامل مشخصات دقیق لوله های آلومینیوم انتخاب کرده اید، قیمت لوله آلومینیوم، بارگیری لوله های آلومینیومی، نحوه ارسال بار و باربری آن برای شما ارسال خواهد شد. که در صورت تایید نهایی و پرداخت توسط شما مراحل ذکر شده طی می شود و محصول در موعد مقرر به دست شما می رسد.