آلیاژ

۷۰۷۵-T6 / T6511
کد رنگ: زرد

میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵

سایزهای موجود: از قطر ۱۰ تا ۵۰۰ میلیمتر
استانداردها: EN 573, EN485, ASTMB221

میلگرد آلومینیوم 7075

این آلیاژ خواص مکانیکی بسیار بالایی و همچنین مقاومت بسیار در مقابل خستگی دارد.

مقاومت به خوردگی نسبتا خوبی دارد و به خوبی پوشش ها در آنودایز، آنودایز تزیینی و محافظتی را میپذیرد

کاربردها:
سازه ها و قطعات صنعتی که نیاز به خواص مکانیکی بالا دارد، خودرو سازی و لوازم ورزشی، صنایع هوایی

Aluminum Rebar 7075 Physical Properties
Aluminum Rebar 7075 Minimum Mechanical Properties

مشخصات کاربردی

قابلیت ماشینکاریقابل قبول
آنودایز محافظتیخوب
آنودایزتزیینیخوب
هارد آنودایزعالی
مقاومت به خوردگی محیطیخوب
مقاومت به خوردگی در آب شوربسیار کم
TIG MIG قابلیت جوشکاریقابل قبول
قابلیت جوشکاری مقاومتیخوب
قابلیت لحیم کاریخوب
قابلیت شکل دادن سردبسیار کم
قابلیت شکل دادن گرممتوسط

معرفی میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵

آلومینیوم دارای آلیاژهایی مانند آلیاژ کارپذیر و ریختگی می باشد. نوع کارپذیر آن در مقایسه با ریختگی پرکاربرد تر است. آلیاژ مذکور برای حالت دادن ورق، لوله، مفتول، و… کاربرد دارد. ابزار مختلفی با آلومینیوم ساخته می شوند، یکی از آن ها عبارت است از میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ که در موارد متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

تقسیم بندی های آلیاژ آلومینیوم

تقسیم بندی های آلیاژ آلومینیوم کارپذیر با توجه به عنصرهای آلیاژی شامل سری ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، … و ۸۰۰۰ می شوند. هر یک از این آلیاژها در زمینه کاربردهای خاصی مناسب هستند. به عنوان مثال آلیاژهای ۲۰۰۰ و ۷۰۰۰ استحکام بالایی دارند و آلیاژهای ۵۰۰۰ از خاصیت پذیرش جوش و مقاومت در مقابل خوردگی برخوردار هستند. سری های ۶۰۰۰ دارای قابلیت شکل پذیری بوده و در موارد مهندسی مورد استفاده واقع می شود. میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ جز پر کاربرد ترین نوع آلیاژهای آلومینیومی محسوب می گردد. فروش میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ با در نظر گرفتن تقسیم بندی ها انجام می شود.

میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵

 

معرفی میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵

میلگرد مذکور، جزء آلیاژهای دسته ۷۰۰۰ می باشد که بواسطه نماید O عملیات حرارتی تابکاری انجام شده بر روی این آلیاژ نشان داده می شود. در ادامه و در تصویر زیر می توانید آنالیز عنصری و نیز خواص مکانیکی آلومینیو ۷۰۷۵ را مشاهده کنید.

مزیت های میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵

مهم ترین مزیت محکم بودن آن است که رقیبی برای فولاد بوده و بسیار مقاوم در برابر آسیب ها محسوب می شود. بخاطر بالا بودن هزینه این نوع میلگرد، میزان استفاده از آن کاهش می یابد. در زمینه تولیدات صنایع هوافضا، دفاع و نظامی این نوع میلگرد بخاطر استحکام بیشتر استفاده می شود. یکی از مشکلترین آلیاژهای آلومینیوم، میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ است که از میان ۲۵ آلیاژ به عنوان قوی ترین معرفی گردیده است. این میلگرد دارای ۲٫۸۱ برابر چگالی می باشد.

میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ بخاطر داشتن آلیاژ سری ۷۰۰۰ بسیار سبک بوده و به همین خاطر برای حمل و نقل (دریایی، هوایی و…)، ساخت وسایل صخره نوردی، قطعه های مختلف دوچرخه، چارچوب اسکیت، اسکلت گلایدر و… استفاده می گردد.

بررسی ترکیبات شیمیایی میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵

این میلگرد دارای خاصیت مکانیکی زیاد بوده و در مقابل خوردگی نسبت به دیگر انواع مقاومت بیشتری دارد. انواع مختلف میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ با توجه به قطر عبارتند از: از میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ با قطر ۵ شروع شده و تا قطر ۵۰، پنج تا پنج تا قطر افزایش می یابد. بعد از آن قطر به صورت ده تا ده تا افزایش یافته تا به قطر ۴۰۰ می رسد. قیمت میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ با توجه به ترکیبات آن تعیین می شود.

میلگرد آلومینیوم 7075

 

خصوصیات کاربردی میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵

میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ امکان ماشین کاری نسبتا قابل قبولی دارد. دارای آنودایز محافظتی و تزئینی نسبتا خوبی بوده و همچنین هارد آنودایز عالی دارد. مقاومت در برابرخوردگی آن خوب می باشد اما در عوض در مقابل خوردگی با آب شور خیلی مقاوم نیست. میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ قابلیت های جوشکاری و شکل دادن گرم نسبتا قابل قبول و متوسط است اما امکان حالت دادن سرد خیلی کم می باشد. شایان ذکر است که قابلیت جوشکاری مقاوم و لحیم کاری خوبی دارد. ابعاد آن با توجه به قطر بین ۱۰ تا ۵۰۰ میلیمتر دسته بندی می شود. میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ دارای استاندارد های متنوعی بوده و برای کارهای مختلفی استفاده می شوند.

فروش و قیمت میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵

برای اطلاع از فروش و قیمت میلگرد آلومینیوم ۷۰۷۵ می توانید با شماره های شرکت تماس گرفته و از مشاوره های خوب کارشناسان ما بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید :

فروش آلومینیوم

میلگرد آلومینیوم

ورق آلومینیوم

پاسخ بدهید