با ما در تماس باشید

قیمت ورق های آلومینیوم

لیست قیمت (قیمت ها برای ورق های چینی و اروپایی متفاوت است)
نوع ورق
آلومینیوم 6061
آلومینیوم 5052
آلومینیوم 5754
آلومینیوم 7075
آلومینیوم 2024
آلومینیوم 5083
آلومینیوم 1050
قیمت
(هزار تومان)
310-330
310-330
300-450
420-1100
500-3000
480-590
190-230

معرفی آلومینیوم

در دنیای صنعتی امروز، آلومینیوم دومین فلز پرکاربرد پس از فولاد بوده و با تنوعی بی نظیر در آلیاژهای مختلف (بیش از 200 آلیاژ صنعتی و تعداد قابل توجهی آلیاژ آزمایشگاهی) توانسته تمامی نیازهای صنایع مختلف را برآروده نماید. آلومینیوم و آلیاژهای آن بسیار کاربردی هستند تا حدی که صنایعی مانند هواپیماسازی، کشتی سازی و … پیشرفت و رونق خود را مدیون آلومینیوم هستند. با ما همراه باشید تا نگاهی تخصصی به آلومینیوم و خواص آن داشته باشیم.

مقدمه  و معرفی آلومینیوم

شاید بتوان دلیل اصلی محبوب بودن فلز آلومینیوم در صنایع مختلف را چگالی پایین (سبک تر بودن وزن نسبت به فلزات دیگر در حجم ثابت)، استحکام بالا و  مقاومت بالای این فلز در برابر خوردگی و اکسید شدن یا زنگ زدگی دانست. این فلز قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست است. این ویژگی منحصر بفرد با توجه به شرایط بحرانی محیط زیست و آلایندگی فرایندهای تولیدی سایر فلزات مخصوصا فولاد، آلومینیوم را به فلزی محبوب در کشورهای صنعتی تبدیل کرده است. آلومینیوم فلزی بسیار نرم است و خاصیت چکش پذیری(شکل پذیری) بالایی دارد و میتوان از روش های مختلف شکل دهی مانند نورد، اکسترود، فورج و کشش برای ساخت محصول استفاده کرد. از کاربرد های این فلز می‌توان به صنایع هوافضا، دریایی با عنوان آلومینیوم دریایی ، حمل و نقل(خودروسازی)، صنایع برق، صنایع مخابرات و غیره اشاره نمود.

.

نبشی آلومینیوم در عصر صنعت اشراق

آلیاژهای آلومینیوم

آلیاژهای آلومینیوم موادی هستند که تقریبا ۹۶ درصد ترکیب شیمیایی آن ها از فلز آلومینیوم بوده و برای بهبود خواص مختلف از جمله استحکام، شکل پذیری و خوردگی با عناصر دیگر مانند منیزیم، سیلیسیم، روی و منگنز ترکیب می شود. بنابراین آلیاژ آلومینیوم علاوه بر عناصر اصلی چندین عناصر فرعی نیز دارند. هر یک از انواع آلیاژ آلومینیوم نام و مشخصه های فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی دارند.

انواع آلیاژهای آلومینیوم و فروش آلومینیوم آلیاژی

آلیاژهای آلومینیوم کار پذیر

این نوع آلیاژها مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند. و همچنین از رسانایی بالایی برخوردار هستند و در صورت قرار گرفتن در معرض آتش دمای آن ها به کندی افزایش پیدا می‌کند. آلومینیوم و بعضی از آلیاژهای آن رسانایی الکتریکی بالایی نیز دارند. همچنین آلومینیوم و آلیاژهای آن به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع آلیاژها به ۸ گروه تقسیم می‌شوند. این آلیاژها در واقع از طریق مکانیکی به شکل مورد نظر در می‌آیند. برخی از آن ها را می‌توان از طریق حرارت به شکل مورد نظر درآورد و برخی دیگر با حرارت قابل تغییر نیستند. هر کدام از این دسته از آلیاژها به با یک عدد چهار رقمی نام گذاری شده اند.

آلیاژهای آلومینیوم ریختگی

آلیاژهای کار شده در آلیاژهای ریختگی نیز وجود دارند. این آلیاژها از طریق ریخته گری به شکل مورد نظر در آمده برخی از این آلیاژها نیز با حرارت دیگر شکل می‌دهند. از جمله آلیاژهای ریختگی می‌توان به آلومینیوم تقریبا خاص، آلیاژ آلومینیوم و مس، آلومینیوم سیلیسیوم دار، آلیاژهایی با ترکیب منیزیم، سیلیسیوم و آلومینیوم اشاره کرد.

آلیاژ مس

این آلیاژ با ۵ درصد مس ساخته شده و با این وجود سختی بالایی دارد. آلیاژ مس اغلب در صنعت هواپیما کاربرد دارد و نسبت به آلومینیوم مقاومت کمتری در برابر خوردگی دارد. روی این آلیاژ مس یک روکش نازک از آلومینیوم کشیده می‌شود تا از آن محافظت کند.

آلیاژ منیزیم

منیزیم با نام تجاری آلوماگ نیز شناخته می‌شود. مقدار منیزیم به کار رفته در آن کمتر از ۱۰ درصد است. خاصیت اصلی این نوع آلیاژ مقاومت بسیار بالای آن در برابر خوردگی است، هرچقدر مقدار آلیاژ منیزیم افزایش پیدا کند مقاومت آن در برابر خوردگی کمتر می‌شود. از این نوع آلیاژ معمولا در کارهای تزئینی استفاده می‌شود. زیرا همانطور که گفته شد مقاومت آن در برابر خوردگی بالا است و وزن پایینی دارد.

آلیاژ سیلیسیوم

نام تجاری آن آلپاکس است. با افزایش سیلیسیوم قابلیت ریخته گری نیز افزایش پیدا می‌کند با این حال در شکل پذیری آن اختلالی ایجاد نمی‌کند. تمامی این آلیاژهایی که از آلومینیوم ساخته می‌شوند دارای ویژگی های مختلف هستند. این آلیاژها به دلیل این که از یک لایه طبیعی از اکسید چسبنده ساخته شده اند مقاومت بالایی در مقابل خوردگی دارند.

.

آلومینیوم

.

بازار آلومینیوم و قیمت آلومینیوم

بازار آلومینیوم مرکزی برای فروش آلومینیوم است. قیمت آلومینیوم بسته به نوع آن متفاوت است. در این مراکز انواع آلیاژهای آلومینیوم به مشتریان ارائه می‌شود. قیمت آلومینیوم ها طبق قیمت روز آلومینیوم متفاوت بوده و به طور مداوم در حال تغییر است.

جمع بندی

با خرید آلومینیوم به صورت اینترنتی از بازار آلومینیوم هزینه‌ی شما کاهش پیدا می‌کند، همچنین در وقت کمتری برای خرید میگذارید بنابراین در زمان صرفه جویی می‌شود. شما می توانید برای خرید آلومینیوم و استعلام قیمت روز آلومینیوم با تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۲۲۹۸۱۰۹۸ شرکت عصر صنعت اشراق بزرگترین و معروف ترین شرکت فروش آلومینیوم در ساعات اداری در تماس باشید.

خرید و قیمت انواع آلومینیوم آلیاژی

برای خرید آلومینیوم آلیاژی و استعلام قیمت آلومینیوم میتوانید با شماره های شرکت تماس گرفته و از مشاوره های خوب کارشناسان ما بهره مند شوید.

مراکز فروش آلومینیوم کجاست؟

همانند بسیاری از محصولات، شاید بازار خرید و فروش آلومینیوم در تهران، پر رونق‌تر از سایر شهرها باشد. به همین خاطر تعداد زیادی مراکز فروش آلومینیوم در سطح شهر تهران وجود دارد.اکثر کلان‌شهرهای کشور به صورت مجزا دارای مراکز عرضه آلومینیوم هستند. آلومینیوم تولید شده کشور که اکثرا در استان‌های مرکزی و هرمزگان تولید می‌شوند به صورت مستقیم به سراسر کشور ارسال می‌شود.با این وجود بازار آلومینیوم تهران، کامل‌ترین مرکز خرید آلومینیوم کشور است. مرکزی که در آن انواع ورق، میلگرد، لوله، پروفیل و … از آلیاژهای مختلف آلومینیوم به فروش می‌رسد.

مراکز فروش آلومینیوم در تهران

با توجه به گستردگی شهر تهران، چندین مرکز فروش آلومینیوم در شهر تهران قرار دارد که جهت خرید آلومینیوم می‌توانید به این مراکز مراجعه بفرمایید.

بازار آلومینیوم فتح

بازار آلومینیوم تهران در بزرگراه فتح (جاده قدیم تهران-کرج) روبه‌روی فتح ۲۱ واقع شده است که اصلی‌ترین مرکز خرید آلومینیوم صنعتی شهر تهران است. در این مرکز، انواع ورق آلومینیوم ایرانی و خارجی، انواع میلگرد آلومینیوم ، انواع پروفیل و لوله آلومینیوم و … را می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت و در حجم زیاد خریداری کنید.

فروشگاه شرکت عصر صنعت اشراق در بلوک ۲ این بازار، پلاک ۷۷ واقع شده است که مرکز اصلی فروش آلومینیوم اروپایی در بازار آلومینیوم است.

.

آلومینیوم

.

بازار آلومینیوم قلعه مرغی

این بازار آلومینیوم در جنوب غربی شهر تهران تهران و در منطقه ۱۷، در خیابان قلعه مرغی (دوراهی قپان) واقع شده است. در این بازار بیشتر انواع آلومینیوم ساختمانی را می‌توان دید و برای کسانی که به دنبال خرید آلومینیوم ساختمانی هستند مناسب است.

.

آلومینیوم

.

بازار آهن شادآباد

هرچند که این بازار، در اصلی مخصوص خرید و فروش آهن است ولی برخی از فروشنده‌های آلومینیوم نیز در این بازار مشغول هستند.

.

آلومینیوم

.

بازار آلومینیوم پامنار

یکی دیگر از مراکز خرید و فروش آلومینیوم بازار فلزات پامنار است که در مرکز شهر تهران قرار گرفته است. این مرکز در واقع مرکز تخصصی فروش فلزات در داخل شهر است و علاوه بر آلومینیوم، فلزات دیگری را نیز در خیابان پامنار تهران، می‌توانید خریداری کنید. این مرکز، از قدیمی‌ترین مراکز فروش آلومینیوم در کشور است.

بازار مس و آلومینیوم تهران

یکی دیگر از بازارهای آلومینیوم شهر تهران در حدود منطقه خانی‌آباد و بزرگراه آزادگان قرار گرفته است که اصلی‌ترین مرکز در جنوب شهر تهران است.مراکز کوچک دیگری نیز در شهر تهران قرار دارند اما اصلی‌ترین مراکز خرید و فروش آلومینیوم در تهران را بررسی کردیم.اگر قصد خرید آلومینیوم صنعتی را دارید؛ همین حالا با کارشناسان ما در شرکت عصر صنعت اشراق تماس بگیرید و انواع آلومینیوم را با بهترین قیمت خریداری کنید.

سوالات متداول

آلیاژ آلومینیوم چیست؟

آلومینیوم فلزی بسیار مهم در صنایع است و دلیل اهمیت آن جرم سبک و مقاومت آن در برابر زنگ زدگی است. این فلز قابل بازیافت بوده و مدت طولانی بدون خوردگی کار می‌کند. این فلز بسیار نرم بوده و خاصیت چکش پذیری دارد. از کاربرد های این فلز می‌توان به صنایع هوافضا، دریایی با عنوان آلومینیوم دریایی ، حمل و نقل، بسته بندی قوطی ها، صنایع برق، صنایع اسلحه سازی و غیره اشاره کرد.

برای اطلاع از قیمت روز آلومینیوم و خرید چه کاری باید انجام دهیم؟

فقط کافیست با شماره تماس ۰۲۱۲۲۹۸۱۰۹۸ شرکت عصر صنعت اشراق تماس گرفته و از قیمت روز آلومینیوم اطلاع کسب کرده و از مشاوره های خوب کارشناسان مجموعه نیز بهره مند شوید.

بهترین مرکز فروش آلومینیوم و محصولات آلومینیمی کجاست؟

شرکت عصر صنعت اشراق به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش آلومینیوم و محصولات آلومینیمی در شهر تهران فعالیت دارد. برای خرید انواع محصولات آلومینیوم می توانید با شماره های شرکت تماس گرفته و از مشاوره های فنی کارشناسان شرکت بهره مند شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

ارتباط با ما

دفتر مرکزی

آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان مکران شمالی نبش کوچه گل، پلاک ۱، واحد ۶، طبقه سوم

ارتباط با ما

دفتر غرب:

تهران، کیلومتر ۴ جادۀ قدیم تهران کرج

کارخانه:

تهران، شهرک صنعتی عباس‌آباد

ساعات کار:

شنبه تا چهار شنبه:        8:30 – 17:00

پنج شنبه :                    8:30 – 12:30

تمامی حقوق این سایت برای شرکت عصر صنعت اشراق محفوظ است.

0:00
0:00