شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ - ۱۷:۰۰،پنج شنبه: ۸:۳۰ - ۱۲:۳۰

آلومینیوم

معرفی آلومینیوم

آلومینیوم یک فلز سفید نقره ای است. آلومینیوم دومین فلز پر مصرف است. آلومینیوم و آلیاژهای آن بسیار کاربردی هستند. در ادامه ما این فلز پر مصرف و ویژگی های آن را به شما معرفی خواهیم کرد تا انتها همراه ما باشید.

مقدمه ای درباره معرفی آلومینیوم

آلومینیوم یک فلز بسیاری مهم است و دلیل اهمیت آن جرم سبک و مقاومت آن در برابر زنگ زدگی است. این فلز قابل بازیافت بوده و مدت طولانی بدون پوسیدگی کار می‌کند. این فلز بسیار نرم بوده و خاصیت چکش پذیری دارد. از کاربرد های این فلز می‌توان به صنایع هوافضا، دریایی، حمل و نقل، بسته بندی قوطی ها، صنایع برق، صنایع اسلحه سازی و غیره اشاره کرد.

آلومینیوم

آلیاژهای آلومینیوم

آلیاژهای آلومینیوم فلزی هستند که تقریبا ۹۶ درصد مواد آن از آلومینیوم است. و برای آن که خواص ان بیشتر شود در ساخت آن از چند عنصر دیگر نیز استفاده می‌شود. بنابراین آلیاژ آلومینیوم علاوه بر عناصر اصلی چندین عناصر فرعی نیز دارند. هر یک از انواع آلیاژ آلومینیوم نام و مشخصه های منحصر به فردی دارند.

انواع آلیاژهای آلومینیوم و فروش آلومینیوم آلیاژی

آلیاژهای آلومینیوم کار پذیر

این نوع آلیاژها مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند. و همچنین از رسانایی بالایی برخوردار هستند و در صورت قرار گرفتن در معرض آتش دمای آن ها به کندی افزایش پیدا می‌کند. آلومینیوم و بعضی از آلیاژهای آن رسانایی الکتریکی بالایی نیز دارند. همچنین آلومینیوم و آلیاژهای آن به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع آلیاژها به ۸ گروه تقسیم می‌شوند. این آلیاژها در واقع از طریق مکانیکی به شکل مورد نظر در می‌آیند. برخی از آن ها را می‌توان از طریق حرارت به شکل مورد نظر درآورد و برخی دیگر با حرارت قابل تغییر نیستند. هر کدام از این دسته از آلیاژها به با یک عدد چهار رقمی نام گذاری شده اند.

آلیاژهای آلومینیوم ریختگی

آلیاژهای کار شده در آلیاژهای ریختگی نیز وجود دارند. این آلیاژها از طریق ریخته گری به شکل مورد نظر در آمده برخی از این آلیاژها نیز با حرارت دیگر شکل می‌دهند. از جمله آلیاژهای ریختگی می‌توان به آلومینیوم تقریبا خاص، آلیاژ آلومینیوم و مس، آلومینیوم سیلیسیوم دار، آلیاژهایی با ترکیب منیزیم، سیلیسیوم و آلومینیوم اشاره کرد.

آلیاژ مس

این آلیاژ با ۵ درصد مس ساخته شده و با این وجود سختی بالایی دارد. آلیاژ مس اغلب در صنعت هواپیما کاربرد دارد و نسبت به آلومینیوم مقاومت کمتری در برابر خوردگی دارد. روی این آلیاژ مس یک روکش نازک از آلومینیوم کشیده می‌شود تا از آن محافظت کند.

آلیاژ منیزیم

منیزیم با نام تجاری آلوماگ نیز شناخته می‌شود. مقدار منیزیم به کار رفته در آن کمتر از ۱۰ درصد است. خاصیت اصلی این نوع آلیاژ مقاومت بسیار بالای آن در برابر خوردگی است، هرچقدر مقدار آلیاژ منیزیم افزایش پیدا کند مقاومت آن در برابر خوردگی کمتر می‌شود. از این نوع آلیاژ معمولا در کارهای تزئینی استفاده می‌شود. زیرا همانطور که گفته شد مقاومت آن در برابر خوردگی بالا است و وزن پایینی دارد.

آلیاژ سیلیسیوم

نام تجاری آن آلپاکس است. با افزایش سیلیسیوم قابلیت ریخته گری نیز افزایش پیدا می‌کند با این حال در شکل پذیری آن اختلالی ایجاد نمی‌کند.
تمامی این آلیاژهایی که از آلومینیوم ساخته می‌شوند دارای ویژگی های مختلف هستند. این آلیاژها به دلیل این که از یک لایه طبیعی از اکسید چسبنده ساخته شده اند مقاومت بالایی در مقابل خوردگی دارند.

آلومینیوم

بازار آلومینیوم و قیمت آلومینیوم

بازار آلومینیوم مرکزی برای فروش آلومینیوم است. قیمت آلومینیوم بسته به نوع آن متفاوت است. در این مراکز انواع آلیاژهای آلومینیوم به مشتریان ارائه می‌شود. قیمت آلومینیوم ها طبق قیمت روز آلومینیوم متفاوت بوده و به طور مداوم در حال تغییر است.

جمع بندی

با خرید آلومینیوم به صورت اینترنتی از بازار آلومینیوم هزینه‌ی شما کاهش پیدا می‌کند، همچنین در وقت کمتری برای خرید میگذارید بنابراین در زمان صرفه جویی می‌شود. شما می توانید برای خرید آلومینیوم و استعلام قیمت روز آلومینیوم با تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۲۲۹۸۱۰۹۸ شرکت عصر صنعت اشراق بزرگترین و معروف ترین شرکت فروش آلومینیوم در ساعات اداری در تماس باشید.