با ما در تماس باشید

تسمه آلومینیوم

تعریف تسمه آلومینیوم

هنگامی که با اسم تسمه آلومینیوم برخورد می کنید ممکن است که کنجکاو شوید که  این محصول چیست و چه کاربردی در صنعت و جامعه دارد و همچنین ممکن است در مورد قیمت تسمه آلومینیوم نیز سوال هایی برایتان ایجاد شود.

تسمه آلومینیوم یک قطعه تو پر است که با تحت فشار قرار گرفتن، به شکل‌ها و حالت‌های مختلف از جمله به صورت ساده و بدون طرح و حالت خط دار (که معمولا سه خط) است در می آورند و به بازار عرضه می شود.

 

 چگونه می توان بهترین تسمه آلومینیومی را انتخاب نمود؟

خیلی از مردم عادی ممکن است اطلاعات کافی در مورد کاربرد تسمه آلومینیوم و همچنین قیمت تسمه آلومینیوم نداشته باشند. ما در این مطلب می خواهیم آنچه که لازم است شما در این مورد بدانید را برای شما شرح دهیم:

.

تسمه آلومینیوم

تقسیم بندی آلیاژهای آلومینیوم

در صنعت فولاد معمولا آلیاژهای آلومینیومی را به دو گروه مختلف تقسیم بندی می کنند که شمال موارد زیر است:

گروه اولی که می توان به آن اشاره کرد آلیاژ های ریختگی است.
گروه دومی که در صنعت فولاد جز آلیاژ های آلومینیومی است را آلیاژ کار پذیر می گویند.

در صنعت فولاد، آلیاژ آلومینیوم کارپذیر با فراوانی بیشتری همراه است. این محصولات را معمولا در ابزار و وسایلی به کار می برند که دارای حالت خاصی هستند، از جمله این وسایل فویل های آلمینیومی و ورق های آلمینیومی را می توان نام برد.

سری آلیاژ آلومینیوم

 در آلیاژ آلومینیوم کارپذیر ممکن است عناصر مختلفی استفاده بشود که با توجه به نوع عنصری که در آن به کار برده شده است دارای سری های مختلفی است که به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

آلیاژ های سری ۱۰۰۰
آلیاژ های سری ۲۰۰۰
آلیاژ های سری ۵۰۰۰
آلیاژ های سری ۷۰۰۰
آلیاژ های سری ۸۰۰۰

از میان آلیاژ هایی که معرفی نمودیم آلیاژ سری ۲۰۰۰ و ۷۰۰۰ میزان مقاومت پذیری بالاتری دارند و محکم تر هستند. ویژگی  آلیاژ سری ۵۰۰۰ نیز به این صورت است که نقطه جوش بالاتری دارند و در برابر خوردگی و ضربه استحکام بیشتر را از خود نشان می دهند.

قیمت تسمه آلومینیوم

تسمه آلومینیوم ممکن است دارای قیمت های متفاوتی باشد و در بازار های مختلف با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه شود. این محصول را معمولا با توجه به نوع عنصری که ممکن است در آلیاژ آن به کار ببرند و همچنین رسمیت شرکت های مختلف ارائه دهنده آن با قیمت های مختلفی در بازار فولاد و آلیاژ پیدا کرد.

 

.

تسمه آلومینیوم

کاربرد های تسمه آلومینیوم

از مواردی که برای کاربرد تسمه آلومینیوم می توان به آن اشاره کرد، استفاده در دستگیره های مختلف است که در قسمت های مختلف می تواند به کار برده شود. همچنین تسمه آلومینیوم را در یراق سازی نیز می توان مورد استفاده قرار داد که یکی از مهمترین کاربرد تسمه آلومینیوم است.

نتیجه گیری:

با توجه به مطالبی که در این مطلب به آن اشاره کردیم، آلومینیوم از پر کاربرد ترین و پر استفاده ترین محصولاتی است که در صنعت فولاد و آلیاژ به کار برده می شود. در جامعه ممکن است با این محصول آشنایی چندانی نداشته باشند اما کارایی های فراوانی دارد. از کارایی هایی که برای این محصول به آن اشاره کردیم استفاده در یراق سازی و ساخت دستگیره های مختلف است. آلیاژهای آلومینیوم با توجه مطالبی که به آن اشاره کردیم دارای دو گروه بود که آلیاژ آلومینیوم کارپذیر دارای فراوانی بیشتری است. تسمه آلومینیوم ممکن است با توجه به مسائلی که گفتیم دارای قیمت تسمه آلومینیوم مختلفی است که این قیمت ها بسته به نوع عنصر و شرکت های سازنده آن ممکن است متفاوت باشد. امیدواریم با توجه به مطالب ارائه شده اطلاعات کافی در این مورد را در اختیار شما قرار داده باشیم.

بیشتر بخوانید :

سپری آلومینیوم

نبشی آلومینیوم

سوالات متداول

تسمه آلومینیوم چیست؟

تسمه آلومینیوم یک شمش توپر آلومینیومی است که در ساخت یراق آلات ساختمانی و دستگیره های مختلف استفاده می شود، تسمه آلومینیوم تحت پرس فرم می گیرد و در دو حالت سه خط و ساده روانه بازار می شود.

برای خرید محصولات تسمه آلومینیوم چه کاری باید انجام دهیم؟

برای خرید انواع محصولات تسمه آلومینیوم فقط کافیست با شماره تماس ۰۲۱۲۲۹۸۱۰۹۸ شرکت عصر صنعت اشراق تماس گرفته و از مشاوره های خوب کارشناسان فنی مجموعه بهره مند شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ارتباط با ما

دفتر مرکزی

آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان مکران شمالی نبش کوچه گل، پلاک ۱، واحد ۶، طبقه سوم

ارتباط با ما

دفتر غرب:

تهران، کیلومتر ۴ جادۀ قدیم تهران کرج

کارخانه:

تهران، شهرک صنعتی عباس‌آباد

ساعات کار:

شنبه تا چهار شنبه:        8:30 – 17:00

پنج شنبه :                    8:30 – 12:30

تمامی حقوق این سایت برای شرکت عصر صنعت اشراق محفوظ است.

0:00
0:00