با ما در تماس باشید

شمش آلومینیوم

مسیر های ارتباطی

دفتر مرکزی

آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان مکران شمالی نبش کوچه گل، پلاک ۱، واحد ۶، طبقه سوم

به دنبال مناسب ترین محصول آلومینیوم یا خدمات آن هستید؟

ما در اینجا برای کمک به شما در انتخاب بهترین سری آلیاژ از محصولات آلومینیوم متناسب با نیاز شما، هستیم.

شمش آلومینیوم چیست؟

خوب است بدانید که شمش آلومینیوم نوعی فراورده غیر آهنی بوده که از ریخته شدن آلومینیوم بسیار مذاب درون قالب‌های بخصوص تهیه می شود. انواع شمش آلومینیوم در سایز ها واشکال گوناگونی موجود هستند. شمش یا بیلت آلومینیوم تهیه شده با توجه به این تنوع از انواع گوناگونی از لحاظ ظاهری برخوردار است. با توجه به مستندات تاریخی، نخستین باری که از آلومینیوم به کار گرفته شده، به قرن پنجم پیش از میلاد بر می گردد. در ادامه ی آن بکارگیری موثر و هدفمند از آلومینیوم برای نخستین بار در سال ۱۵۳۰ توسط یک پزشک سوئیسی که اسم وی پاراسلسوس بود، صورت گرفت. وی با پیشنهاد استخراج آلومینیوم از نمک سبب این استفاده هدفمند شد. در دنیای امروز آلومینیوم دومین فلزی است که بعد از آهن در حیطه فلز های پر کاربرد در جهان قرار دارد. فراوانی کاربرد این گونه از فلز در صنایع گوناگون موجب شده‌ تا اهمیت بسیار ویژه‌ای به شناختن وهمینطور استخراج آن درون معادن کشور داده شود.

.

شمش آلومینیوم

مقاومت شمش آلومینیوم در برابرخوردگی:

همانطورکه می دانید آهن، منگنز، مس، سیلیکون، کروم یا روی و منیزیم می توانند در دسته ی عناصر آلیاژی قرار بگیرند. در طول فرایند استخراج و تهیه آلیاژهای گوناگونی از آلومینیوم، خصوصیت مقاومت در مقابل خوردگی آلومینیوم (بصورت خالص) تا میزانی از دست خواهد رفت. این مشکل با پوشش لایه ای از جنس آلومینیوم خالص در هر دو سمت آلومینیوم قابل رفع است. این نوع روکش از آلیاژ آلومینیوم را (alclad) می گویند. این موضوع موجب مقاومت شمش آلومینیوم در مقابل خوردگی می شود. محصول خوردگی آلومینیوم نوعی ماده به شکل پودر بوده که دارای رنگ خاکستری سفید است. این محصول خوردگی با استفاده از پولیش مکانیکی یا همینطور مسواک زدن قابل برداشته شدن است.

آلومینیوم و آلیاژهای آن دارای تکنیک الکتروشیمیایی برای کنترل خوردگی (آندی) در مقایسه با تعداد فراوانی از سایر فلزات آندی هستند. به علت این خصوصیت ، در حین ترکیب شدن با دیگر فلزات، با خوردگی گالوانیک مواجه می شوند. همانطور که می دانید آلیاژهای آلومینیوم در معرض چاله و همینطور خطر خوردگی بین دانه ای و ترک خوردگی هستند. بر همین اساس ، تمیز بودن آلومینیوم و همچنین آلیاژهای آن ضرورت فراوانی دارد.

انواع تولید شمش آلومینیوم:

انواع تولید شمش آلومینیوم به شکل کلی شامل موارد ذیل می باشند:

شمش آلومینیوم ۵۰ پوندی

این نوع از شمش آلومینیوم  که جزو دسته ی آلیاژهای آلومینیوم است، در تولید قطعات ریختگی وهمینطور صنعت خودرو سازی بکار گرفته می شود.

شمش آلومینیوم ۱۰۰۰ پوندی

میزان خالص بودن این نوع شمش به میزان ۹۹.۸۵ درصد بوده، باتوجه به این رقم متوجه می شویم که از خالصی فراوانی برخوردار است. از شمش آلومینیوم ۱۰۰۰ پوندی در جهت ساخت آلیاژ ، ساخت قطعه و همچنین ساخت لوازم بهداشتی بکار گرفته می‌شود.

شمش آلومینیوم اسلب یا تختال

شمش آلومینیوم اسلب به طور معمول در اندازه ی ۳۰۰ در ۱۰۶۰ و ۲۷۰ در ۱۰۶۰ میلی متر مربع تهیه وتولید می شوند.از آن در جهت ساخت انواع کویل، ورق ، تسمه و نظیر این‌‌ها بکار گرفته می‌شود.

شمش آلومینیوم تی بار

این شمش به وسیله ی آلیاژ E.C و خالص ساخته شده است. در تولید کابل‌ها ، لوازم منزل و نظیر آن کاربرد دارد. به طور کلی از تی بار در جهت ساخت هدایت کننده‌های الکتریکی بکار گرفته می شود.

شمش آلومینیوم بیلت یا بیلت آلومینیوم

این نوع از شمش ( بیلت آلومینیوم )در صنایع اکستروژن استفاده فراوان دارد. همچنین در قطرهای متفاوتی که استانداردهای بین المللی AA بر آن اعمال شده تولید می شود. همچنین قیمت بیلت آلومینیوم بر اساس نوع کاربرد خرید بیلت آلومینیوم مشخص میگردد.

.

شمش آلومینیوم

کاربرد شمش آلومینیوم

همانطور که قبلا هم گفتیم بعد از فلز آهن، آلومینیوم جزو  پر کاربردترین فلز در خیلی ازصنایع بوده است. آلومینیوم خالص، نرم و ضعیف بوده. با توجه به این ویژگی قادر است آلیاژهایی را با مقادیر اندکی از مس، سیلیکون، منگنز، منیزیوم و سایر عناصر بوجود بیاورد که خصوصیات خاص مختلفی به آن اضافه نماید. همچنین با خرید شمش آلومینیوم، قطعات ضروری هواپیماها و راکت‌ها از این آلیاژها ساخته می شود.

به کمک خرید شمش آلومینیوم و استفاده از آن این امکان وجود دارد پوششی را تهیه کرد، که هم مانند پوشش‌های ازجنس نقره دچار از دست دادن خاصیت خود نشوند. این نوع پوشش‌ها موجب ایجاد لایه نازک اکسید آلومینیوم محافظ می شوند. به این صورت که وقتی آلومینیوم را درون خلاء تبخیر می نمایند، نوعی پوشش بوجود می آورد که سبب انعکاس نور مرئی و همینطور گرمای تابشی می شود. لایه آینه‌های تلسکوپ‌های نجومی یکی دیگر از کاربرد های شمش آلومینیوم می باشد.

بعضی از کاربردهای فراوان آلومینیوم به صورت موردی به شرح زیر می باشد :

 – کاربرد شمش آلومینیوم درحمل و نقل ازجمله؛ اتومبیل‌ها، کامیون‌ها، هواپیماها، کشتی‌ها و…

 – کاربرد آن در بسته‌بندی مواردی نظیر قوطی‌ها، فویل و…

 – کاربرد ویژه در ساخت درب وپنجره و دیوار پوش ها درون ساختمان

 – کاربرد بسیار ویژه شمش در تولید محصولات بادوام مانند وسایل برقی منزل و همچنین وسایل آشپز خانه و…

 – روش تولید شمش آلومینیوم و زنجیره ارزش محصولات آلومینیومی

زنجیره اهمیت مواد و کالاهای آلومینیومی، از معدن تا کالاهای نهایی، دارای شش حلقه اساسی می باشد. این شش حلقه در ۲ حیطه آغازین و بالادستی که شامل معدن، آلومینا و ذوب آلومینیوم و همچنین پسین و پائین‌ دستی که شامل نیمه ساخته‌ها، محصولات نهایی و بازیافت بوده، قرار دارد. همینطور، فرایند راهکار تهیه وتولید آلومینیوم یا چرخه عمر کالاهای نیمه ساخته آلومینیومی در دو شکل وجود دارد. یکی ساخت فلز به وسیله فلز اولیه بوده و دوم ذوب ضایعات آلومینیوم می باشد. ارتباط هر مرحله (حلقه) با دیگر حلقه های پیشین و بعدی، طبق نوع زنجیره ارزش، به وسیله ی تجارت بین بنگاهی و یا همینطور ارتباطات ترکیب عمودی قسمت های گوناگون یک بنگاه صورت می گیرد.

 قیمت شمش آلومینیوم

عوامل موثر در قیمت روز شمش آلومینیوم؛

اهمیت وجهی شمش آلومینیوم از بعضی قضایا نشأت می گیرد که در قسمت پایین به آن ها اشاره می نمائیم.

 – سایز و ابعاد تولید و طراحی شمش

 – بررسی نوع آلیاژ بکار رفته شده در شمش

 – بررسی ضخامت در نظر گرفته شده در فرایند تولید و ساخت آن

 – وزن شمش آلومینیوم

 – نوسانات قیمت روز شمش داخل بازار فلز

اگر بخواهیم از قیمت شمش آلومینیوم ( A7 ) خالص بگوییم بایستی به عدد ( با ما تماس بگیرید ) ریال اشاره داشته باشیم.

سه نمونه از قیمت بیلت آلومینیوم

 – فروش شمش یا خرید بیلت آلومینیوم مناسب در جهت دایکاست، قیمت روز شمش آلومینیوم هر کیلو (تماس بگیرید ) تومان است.

 – فروش انواع شمش آلیاژی؛ قیمت روز شمش آلومینیوم هر کیلو ( تماس بگیرید ) تومان است.

 – قیمت شمش آلومینیوم نرم و خشک؛ قیمت بیلت آلومینیوم هر کیلو (تماس بگیرید) تومان است.

جمع بندی

بطور کلی فروش شمش آلومینیوم کاربردهای فراوانی دارد. در این اینجا به تعریف شمش، انواع شمش ، کاربرد ها، قیمت شمش آلومینیوم، قیمت بیلت آلومینیوم ، تولید شمش آلومینیوم و… پرداختیم. امیدواریم این توضیحات برای شما سودمند باشد.

بیشتر بخوانید :

قیمت میلگرد آلومینیوم ۶۰۶۱

میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴

سوالات متداول

شمش آلومینیوم چیست؟

شمش آلومینیوم نوعی فراورده غیر آهنی است که از ریخته شدن آلومینیوم بسیار مذاب درون قالب‌های مخصوص تهیه می شود. انواع شمش آلومینیوم در سایز ها و اشکال گوناگونی در بازار موجود هستند.

موارد استفاده و کاربرد شمش آلومینیوم چیست؟

از شمش آلومینیمی در صنایع مخصتلف همچون ، صنعت ساختمان برای تولید انواع درب وپنجره و دیوار پوش ها درون ساختمان، صنعت اتومبیل سازی ، وسایل برقی و آشپزخانه و …

برای خرید محصولات شمش آلومینیوم چه کاری باید انجام دهیم؟

برای خرید انواع محصولات شمش آلومینیوم فقط کافیست با شماره تماس ۰۲۱۲۲۹۸۱۰۹۸ شرکت عصر صنعت اشراق تماس گرفته و از مشاوره های خوب کارشناسان فنی مجموعه بهره مند شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ارتباط با ما

دفتر مرکزی

آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان مکران شمالی نبش کوچه گل، پلاک ۱، واحد ۶، طبقه سوم

ارتباط با ما

دفتر غرب:

تهران، کیلومتر ۴ جادۀ قدیم تهران کرج

کارخانه:

تهران، شهرک صنعتی عباس‌آباد

ساعات کار:

شنبه تا چهار شنبه:        8:30 – 17:00

پنج شنبه :                    8:30 – 12:30

تمامی حقوق این سایت برای شرکت عصر صنعت اشراق محفوظ است.

0:00
0:00