شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ - ۱۷:۰۰،پنج شنبه: ۸:۳۰ - ۱۲:۳۰

پارس امیر آلومینیوم

 پارس امیر آلومینیوم چیست؟

آلومینیوم دارای ترکیبی بی نظیر می باشد و به همین دلیل نیز در ساخت مصالح و مواد مهندسی به کار می رود. آلومینیوم بر خلاف جرم سبکش مقاومت بالایی دارد این فلز در مقابل زنگ زدگی و خوردگی نیز بسیار مقاوم است. امروز قصد داریم شما را با کاربرد های وسیع این فلز و همچنین یکی از تولید کنندگان بزرگ این صنعت به نام پارس امیر آلومینیوم یا آلومینیوم پارس امیر آشنا سازیم.

محصولات پارس امیر آلومینیوم در چه زمینه هایی به کار می رود؟

در دنیای امروز که بشر با پیشرفت در عرصه های مختلف صدمات بسیار زیادی به طبیعت وارد می کند باید بگوییم که استفاده از آلومینیوم در صنایع مختلف صدمه ای به طبیعت وارد نمی کند چرا که قابل بازیافت است. این فلز بسیار با دوام بوده و بدون پوسیدگی یا زنگ زدگی سال های طولانی دوام می آورد، به جرئت می توان گفت که ارزشمند ترین فلز دنیا بعد از آهن فلز آلومینیوم بوده و کیفیت بالایی نیز دارد. با توجه به ویژگی های آلومینیوم و کاربرد های فراوان باعث شده تولید کنندگان زیادی در این عرصه وجود داشته باشند که پارس امیر آلومینیوم یکی از آن ها است. در زیر برخی از خواص آلومینیوم های ساخته شده در پارس امیر آلومینیوم را شرح می دهیم:

پارس امیر آلومینیوم

متالوژی

فلز آلومینیوم با ترکیب موادی چون منیزیم، سیلیس، مس، روی منگنز و لیتیوم به یکی از مقاوم ترین فلزها تبدیل می شود که معمولا برای ساخت راکت های فضایی، وسایل الکتریکی و اتومبیل سازی استفاده می شوند. تمامی آلومینیوم های ساخته شده در پارس امیر آلومینیوم ازاین ویژگی بر خوردار هستند.

شیمیایی

معمولا آلومینیوم یک رسانای بسیار عالی برای گرما بوده که این ویژگی سبب شده از آن برای ساخت وسایل الکتریکی بهره بگیرند. باید بگوییم که عایق هایی بسیار زیادی نیز از آلومینیوم ساخته می شود. بعد از فلز مس آلومینیوم را می توان قوی ترین عنصر رسانای جریان الکتریکی دانست. آلومینیوم را معمولا در ساخت سیم های انتقال جریان با ولتاژ بالا استفاده می کنند. در برخی مواقع نیز از پودر اکسید آلومینیوم ماده ای به نام کانی بوکسیت می سازند که از آن برای تهیه سولفات و سدیم آلومینیوم بهره می گیرند این مواد برای تفصیه آب شهری استفاده می گردد. استفاده های وسیع آلومینیوم باعث شده یک تولید کننده مانند آلومینیوم پارس امیر در طی سال های تاسیسش تا کنون پیشرفت های مالی و اقتصادی زیادی داشته باشد.

بازیافت

همانطور که در مقدمه نیز گفته شد فلز آلومینیوم ۹۰ درصد قابلیت بازیافت داشته این فلز بی نظیر قادر است ۹۵ درصد انرژی را درون خود ذخیره کند. قراضه های آلومینیوم توسط بازیافت کنندگان در بازار جهانی خریداری شده و بعد از ذوب آن به تولید کنندگان این صنعت مانند پارس امیر آلومینیوم فروخته می شود. با استفاده از فلز آلومینیوم می توان به حفظ محیط زیست کمک کرد و همچنین در مصرف انرژی صرفه جویی های زیادی به عمل آورد.

استفاده از آلومینیوم پارس امیر در صنعت حمل و نقل

مزایای بسیار زیاد آلومینیوم باعث شده این فلز در تولید وسایل حمل و نقل نقش زیادی داشته باشد، برخی از کاربرد های فلز آلومینیوم پارس امیر در صنعت حمل و نقل عبارت اند از :

پارس امیر آلومینیوم

ساخت اتومبیل

رقابت های زیاد در عرصه ماشین سازی باعث شده که تولید کنندگان این صنعت به استفاده از فلز آلومیبیوم در صنعت خودرو سازی روی بیاورند، امروزه انسان های زیادی به حفظ محیط زیست اهمیت می دهند از این رو بیشتر ماشین سازان تلاش می کنند به دلیل ایجاد آلودگی کمتر در ساخت آلومینوم از این فلز برای تولیدات خود بهره ببرند. فلز آلومینیوم امروزه در صنایع ماشین سازی به وفور استفاده شده بدون اینکه امنیت و راحتی وسایل حمل نقل را کاهش داده باشد؛ علاوه بر آن استفاده از آلومینوم باعث می شود کارایی اتومیبل های تولید شده بالا رفته و وزن آن ها نیز کمتر شود، با توجه به هر ۱۰۰ کیلو گرم وزن کاهش یافته ۶/۰ سوخت کمتری در هر صد کیلومتر مصرف می شود. استفاد از آلومینوم در ساخت وسایل نقلیه باعث شده ۲۰ درصد از گاز های گلخانه ای در دنیا کاهش پیدا کند و تقریبا از ظهور این فلز در عرصه مهندسی از مصرف ۳۵ گالن سوخت جلوگیری شده است.

صنایع هوایی

مقاومت بالای آلیاژ آلومینیوم در مقابل کشش باعث شده این فلز جایگاه ویژه ای در ساخت هواپیما به دست آورد، آلومینیوم های تولید شده در پارس امیر آلومینیوم کیفیت بالایی داشته و از آن در ساخت هواپیماهای نظامی و تجاری استفاده می شود. آلیاژ آلومینیوم باعث شده وزن هواپیماهای ساخته شده ۲۵ درصد کاهش پیدا کند، اولین بار در ساخت ایرباس a380 از آلیاژ آلومینیوم لیتیومی استفاده شد و بعد از آن هواپیماهای بولینگ را نیز از آلیاژ آلومینیوم تولید کردند.

صنایع دریایی

وزن سبک، ایستادگی در برابر خوردگی و مقاومت بالای آلومینیوم باعث شده در صنعت کشتی سازی نیز استفاده های بسیاری داشته باشد. معمولا آلومینیوم در ساخت کشتی های مسافر بری و حمل بار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد چرا که باعث کاهش وزن کشتی شده و در نتیجه سرعت آن افزایش می یابد. شرکت پارس امیر آلومینیوم سهم عظیمی در تهیه آلومینیوم برای ساخت کشتی دارد.

صنایع حمل و نقل ریلی

همانطور که در بالا نیز اشاره شد وزن کم فلز آلومینیوم و استفاده آن در ساخت وسایل حمل و نقل باعث کاهش مصرف سوخت و سرعت آن ها می شود، صنعت وسایل حمل و نقل ریلی نیز با توجه به مزایای بسیار زیاد این فلز از آن برای ساخت قطار های سریع السیر استفاده می کنند.

پارس امیر آلومینیوم

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر کردیم از آلومینیوم های ساخته شده در کارخانه پارس امیر آلومینیوم در بسته بندی، ساخت باتری، صنایع برق، صنایع ساختمان سازی و وسایل نیمه رسانا نیز استفاده می شوند. قیمت محصولات آلومینیوم پارس امیر بسیار مقرون به صرفه بوده و تمامی محصولات از کیفیت و تنوع بالایی بر خوردار هستند.

بیشتر بخوانید : 

پروفیل آلومینیوم

تسمه آلومینیوم

جهان آلومینیوم