آلیاژ

۲۰۲۴-T3/T3511/T4
کد رنگ: سبز

میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴

سایزهای موجود: از قطر ۲۰ تا ۲۵۰ میلیمتر
استانداردها: EN 573, EN485, ASTMB221

میلگرد آلومینیوم 2024

این آلیاژ خواص مکانیکی بسیار بالایی و همچنین مقاومت بسیار در مقابل خستگی دارد.

در ماشینکاری سوفاره های نسبتا بلندی تولید حاصل میشود بنابراین معمولا برای تراش اتوماتیک مناسب نیستند

کاربردها:
سازه ها و قطعات صنعتی که نیاز به خواص مکانیکی بالا دارد بخصوص در صنایع هوایی، ساخت پیچ و پرچ، سیستمهای هیدرولیک

Aluminum Rebar 2024 Physical Properties
Aluminum Rebar 2024 Minimum Mechanical Properties

مشخصات کاربردی

قابلیت ماشینکاریقابل قبول
آنودایز محافظتیقابل قبول
آنودایزتزیینیقابل قبول
هارد آنودایزبسیار کم
مقاومت به خوردگی محیطیقابل قبول
مقاومت به خوردگی در آب شوربسیار کم
TIG MIG قابلیت جوشکاریقابل قبول
قابلیت جوشکاری مقاومتیخوب
قابلیت لحیم کاریبسیار کم
قابلیت شکل دادن سردبسیار کم
قابلیت شکل دادن گرمقابل قبول

معرفی میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴

میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴ یکی از مستحکم ترین آلومینیوم های تولید شده در جهان می باشد، این آلومینیوم بعد ازآلومینیوم ۷۰۷۵ محکم ترین نوع آلومینیوم است. خواص و همچنین چگالی پایین این عنصر باعث شده در زمینه های زیادی مورد استفاده قرار بگیرد، در این مطلب قصد داریم شما را با فلز آلومینیوم و میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴ آشنا کنیم.

معرفی آلومینیوم

عنصر آلومینیوم در جدول مندلیف  در خانه ی ۱۳ قرار گرفته است، با توجه به گروهی که فلز آلومینیوم در آن قرار گرفته می توان فهمید که ویژگی هایی مشابه با فلزات دیگر دارد، آلومینیوم برای رسیدن به یک حالت پایدار می بایست ۳ الکترون را در لایه های خود نگهدارد؛ دلیل نوشتن آلومینیوم در ترکیبات مختلف به شکل Al+3  نیز همین مسئله می باشد. می توان گفت که ۱۸ درصد از ترکیبات پوسته زمین از آلومینیوم تشکیل شده بنابراین فراوان ترین عنصر تشکیل دهده پوسته زمین عنصر آلومینیوم است. عنصر آلومینیوم ظاهری شبیه به فلز نقره دارد و خواصی مانند نرم بودن و چکش خواری آن باعث شده در اشکال گوناگونی تولید شود برای مثال می توان به میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴، لازم به دذکر است که قیمت میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴ نصبت به دیگر انواع میلگرد های آلومینیومی بسیار مقرون به صرفه بوده و حتی استحکام زیادی نیز دارد. فعالیت شیمیایی بالای آلومینیوم باعث شده این فلز به شکل خالص و جداگانه ای در زمین یافت نشود و معمولا با عناصر دیگری ترکیب شده و نیاز به جدا سازی دارد. خواص بسیار زیاد آلومینیوم باعث شده این عنصر در میان فلزات متمایز شود؛ چگالی پایین، مقاومت و استحکام زیاد از مهم ترین ویژگی های آلومینیوم است. آلومینیوم را passive می گویند چرا که آلومینیوم یک لایه اکسید بر روی خود ایجاد می کند که باعث می شود مقاومت آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی افزایش پیدا کند، در طبیعت آلومینیوم به شکل سولفید و اکسید پیدا می شود.

ایزوتوپ های پیدا شده از آلومینیوم

فلز آلومینیوم دارای ۹ ایزوتوپ مختلف است که در میان عدد های ۲۳ تا ۴۳ قرار گرفته اند. تنها ایزوتوپ های رادیو اکتیو و ۲۷Al به صورت طبیعی در طبیعت یافت می شود، هفت ایزوتوپ دیگر در آزمایشگاه و به صورت مصنوعی تولید می شود. آلومینیوم را می توان یکی از عناصری دانست که در طبیعت فقط یک ایزوتوپ پایدار دارد، مقدار استاندارد جرم اتمی عنصر آلومینیوم را با توجه به مسائل گفته شده می توان ۲۷ برابر فرض کرد.

میلگرد آلومینیوم 2024

 

آلومینیوم چند الکترون دارد؟

لایه ظرفیت آلومینیوم به شکل s23p13 می باشد و با توجه به این ساختار آلومینیوم دارای ۱۳ اتم است. آلومینیوم با از دست دادن سه الکترون به ظرفیت پایدار ۸ اتمی می رسد، با توجه به اینکه آلومینیوم سه عنصر از دست می دهد حجم این عنصر تا حد زیادی کاهش می یابد. شعاع آلومینیوم بعد از اینکه سه الکترون خود را از دست می دهد از ۱۴۳pm تا ۳۹ pm کاهش پیدا می کند. به عبارتی می توان گفت که آلومینیوم دمای ذوب پایینی داشته و فلزی چکش خوار و نرم می باشد.

فروش میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴

امروزه آلومینیوم جایگاه بسیاری از فلزات دیگر مانند فولاد، مس و آهن را در برخی از صنایع گرفته است و این عنصر را هنگامی که با آلیاژ هایی مانند منیزیوم، سیلیسیوم، منگنز و مس ترکیب کرد استحکام زیادی پیدا می کند. می توان گفت هیچگاه فلز آلومینیوم به شکل خالص و بدون آلیاژهای ترکیبی به کار برده نمی شود. چرا که بسبار نرم بوده که این خود یکی از خواص عنصر آلومینیوم است. اکثر تولید کنندگان برای فروش محصولات خود سعی می کنند آن ها را با توجه به متد روز دنیا تولید کنند که استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد؛ دراین بین برای  ساخت میلگرد های آلومینیومی ۲۰۲۴توجه بسیار زیادی به مقاومت آن دارند به همین دلیل فروش میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴ سهم عظیمی در تامین بازار آلومینیوم را به خود اختصاص داده است.

قیمت میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴

به طور کلی می توان گفت آلیاژهای آلومینیوم شامل، آلیاژهای ریختگی و کارپذیر می باشند. برای مثال ورق آلومینیوم آلیاژی کارپذیر بوده، ویژگی های ورق آلومینیوم و به طور کلی آلیاژ کارپذیر این است که بسیار سنگین تر از آلیاژ های ریخته گری می باشند. معمولا از آلیاژهای کارپذیر برای تولید محصولاتی مانند لوله، ورق، مفتول، فویل و اکستروژن بهره می گیرند. بیشتر تولید کنندگان میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴ تلاش می کنند محصولات آن ها کیفیت و استحکام بالایی داشته باشد، چرا که معمولا میلگرد های آلومینیومی در ساخت و تولید محصولات صنعتی بسیار مهمی به کار می روند. میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴ از سری آلیاژ های ۲۰۰۰ هستند که ویژگی اصلی آن ها استحکام بسیار بالا و همچنین مقاومت زیاد در برابر زنگ زدگی و خوردگی است، اگر میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴ را با حرارت بسیار بالا تولید کنند خواص این نوع فلز بسیار بالا می رود،  فروش میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴ به دلیل کاربرد بسیار زیاد و مناسب بودن قیمت میلگرد آلومینیوم ۲۰۲۴ در طی سالیان گذشته افزایش چشم گیری داشته است.

بیشتر بخوانید :

فروش آلومینیوم

میلگرد آلومینیوم

ورق آلومینیوم

پاسخ بدهید